Dnešní výlet do Olomouce vyšel po všech stránkách. Přálo nám počasí a náplň byla taky pestrá.
Nejprve jsme od vlakového nádraží šli pěšky na nábřeží Josefa Jařaba (náplavka řeky Moravy v Olomouci), kde nás čekala plavba po řece s historickým výkladem o Olomouci. Po plavbě už byla pro žáky nachystaná poznávací hra.
Od náplavky jsme se vydali k chrámu sv. Václava (který jsme pozorovali již při plavbě lodí), nakoukli jsme i dovnitř. A dalším cílem bylo Vlastivědné muzeum, kde děti zaujala nejvíce expozice ve 2. patře (příroda Olomouckého kraje a Příroda – od počátku bez konce).
Dosyta se pak všichni najedli v oblíbeném "mekáči" a na náměstí smočili ruce v kašně. Cestu na nádraží jsme už absolvovali (značně znavení) tramvají.